فرهنگ آلمانی

فرهنگ آلمانی

فرهنگ آلمانی

فائزه پاسیار کارشناس حقوقی و قراردادی موسسه حقوقی فرصت :

قسمت اول

کشور آلمان به طور تقریبی 82 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور دارای فرهنگ گسترده ای است که تقریباً تمام کشورها و مردمانی که به زبان آلمانی صحبت می کنند را تحت پوشش قرار می دهد. از لحاظ تاریخی فرهنگ آلمان، تحت تاثیر خردمندان و روشن فکران بزرگی بوده است، تا آنجا که جهانیان آن را کشوری مملو از شاعران و اندیشمندان می­نامند. کشور آلمان به عنوان جامعه ای مدرن جهشی بزرگ در مواردی از قبیل برابری جنسیتی و ارتقاء حقوق معلولین داشته است. در خصوص مهاجران نیز طی یک دهه گذشته، دیدگاه این کشور بسیار تغییر نموده است، به طوری که دولت این کشور تلاش بیشتری در شناسایی و جذب مهاجران نموده است.

زبان آلمانی:

زبان رسمی کشور آلمان، “آلمانی” است. این زبان سومین زبان محبوب دنیا است که در میان 23 زبان رسمی که در اتحادیه اروپا استفاده می شود جای دارد. همچنین زبان رسمی 5 کشور آلمان، سوئیس، اتریش، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین می باشد.

علاوه براین، زبان آلمانی در کنار زبان های انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان اداری در کمیسیون اروپا استفاده می گردد. سایر زبان های فرعی که در کشور آلمان مورد استفاره قرار می­گیرد عبارتند از: دانمارکی، فریزی شمالی، صربی، فریزی ساترلندی. تمامی زبان های فرعی مذکور، تحت حمایت منشور اروپا برای زبان های منطقه ای یا اقلیت (ECRML) قرار دارند. خویشاوندان نزدیک آلمانی استاندارد شامل: انگلیسی، فریزی و هلندی می ­باشند. این زبان همچنین با یک درجه کمتر به شمال و زبان­های آلمانی شرقی که در حال حاضر منقرض شده اند مربوط می گردد. آلمانی استاندارد به راحتی از گویش های مختلفی که بیشتر زبان های محلی هستند قابل تشخیص است. چنین تمایزی از این واقعیت نشأت می گیرد که گویش ها از نحو، واژگان و واج_آواهای متفاوتی استفاده می نمایند. در مجموع، حدود 100 میلیون نفر در سراسر جهان می توانند به زبان آلمانی بومی صحبت کنند که 80 میلیون نفر از آنها زبان آلمانی را به عنوان زبان دوم خود استفاده می نمایند. در میان کشورهای اتحادیه اروپا نیز، حدوداً 18%از جمعیت این کشورها (حدود 9 میلیون نفر) می­توانند به زبان آلمانی صحبت کنند.

 

فرهنگ کانادایی – قسمت دوم

 

 

جهت دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت تنها کافیست شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما